Incadrare in tarla

Creat de John Doe, Mar 24, 2011, 10:39 PM

« precedentul - următorul »

attifer


                  buna ziua .am si eu o intrebare am cumparat un apartament in comuna floresti langa cluj napoca apartament care are si o parcare trecuta in contract si are cf separatin blocul cu pricina stau tot felu de oameni neseriosinu pot sami identific parcarea dupa ce scrie in cf nu ma pricep care ar fi solutiasa obtin un act harta ceva oficial ca sa nu am probleme. astept raspuns va multumesc


               

John Doe


                  M-am interesat, am intrebat si un avocat si n-a auzit nimeni de aprobare tacita in legea administratiei publice locale. Doar daca nu-ti raspunde in 30 de zile la o cerere scrisa poti sa-i tragi de urechi, dar nimic altceva.

@cristib: asteptam sa ne spui ce se mai intampla si prin justitie in asemenea cazuri.

Putin off-topic, dar e interesant: ne tot plangem de inspectorii de cadastru. Uite ce au facut unii: au reclamat la OCPI in scris un inspector care dadea respingeri aiurea, s-a cercetat chestiunea si inspectorul a fost sanctionat cu 10% din salariu. S-a repetat faza, si a fost sanctionat cu 50% din salariu. Daca se mai repeta, va fi eliberat din functie si nu va mai avea dreptul sa se autorizeze. Cred ca depinde mult si de împrejurari, si de noi, dar ceva tot se poate face.

Modificat de John Doe (30-06-2011 17:06:00)



               

bad wolf


                  
John Doe a scris:

M-am interesat, am intrebat si un avocat si n-a auzit nimeni de aprobare tacita in legea administratiei publice locale. Doar daca nu-ti raspunde in 30 de zile la o cerere scrisa poti sa-i tragi de urechi, dar nimic altceva.

@cristib: asteptam sa ne spui ce se mai intampla si prin justitie in asemenea cazuri.

Putin off-topic, dar e interesant: ne tot plangem de inspectorii de cadastru. Uite ce au facut unii: au reclamat la OCPI in scris un inspector care dadea respingeri aiurea, s-a cercetat chestiunea si inspectorul a fost sanctionat cu 10% din salariu. S-a repetat faza, si a fost sanctionat cu 50% din salariu. Daca se mai repeta, va fi eliberat din functie si nu va mai avea dreptul sa se autorizeze. Cred ca depinde mult si de împrejurari, si de noi, dar ceva tot se poate face.


Exista John ! Legea 486/2003 !
Poti sa-i spui avocatului sa o caute si sa-i invete procedure.
Cu aceasta lege au fost obtinute tot felul de autorizatii de construire si altele...


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

adrianmonea


                  despre cine e vorba,de Dxxxxxx Mxxxxx http://www.3xforum.ro/img/smilies/razz.png">


               

John Doe


                  @adrianmonea: conteaza ideea (sau morala), nu persoana.

Mersi bad wolf, o sa caut legea.