HELP am nevoie si eu de un punct fix in brasov

Creat de ionut322, Iul 12, 2008, 12:52 AM

« precedentul - următorul »

ionut322

Multumesc anticipat in primul rand celor care au deschis mesajul meu macar din curiozitate, am o lucrare in zona orasului Brasov, o ridicare Topo asa ca am nevoie de un punct fix cu tot ce ii trebuie (x,y,z normal... :)).... multumesc anticipat va rog dati mail la E-mail raman profund si vesnic indatorat.
Multumesc.

dora3mira

Un singur punct ? Si orientarea o vei face cu busola pe Nord?!?!
Ai incercat sa obtii descriere de puncte in zona cea mai apropiata de obiectivul tau - de la OCPI Brasov?
Desigur te pot ajuta si colegii care intra pe-aici daca sunt din Brasov...dar mult mai corect ar fi sa apelezi la ceea ce-ti poate oferi OCPI. Oricum, va trebui sa atasezi documentatiei tale si descrierea de puncte vechi...nu?
Bafta si vreme buna de masuratori.

advex

dora3mira: Puterea unui punct a fost demonstrata inca din Antichitate!


511/142px 10.4KB

ionut322

da un singur punct pentru a putea pune un GPS fix e el ... stii dora vremea retrointersectiei a apus ...

TopRo

Pt masuratori in jurul brasovului stiu ca au statii permanente cei de la BlackLight, insa din cate stiu eu nu sunt incadrate in reteaua nationala...ANCPI si teoretic nu ai avea voie sa le folosesti.

Oricum la oficii majoritatea sunt habarnisti in domeniul GPS asa ca nu cred ca v-a conta.

vrionel

suna-ma la 0724-015551 ptr punct in Brasov daca mai ai nevoie