Verificare metrologica

Creat de djxhouse, Ian 03, 2010, 01:52 PM

« precedentul - următorul »

djxhouse

decio BRML-ul nu mai obliga pe nimeni, doar OCPI/ANCPI-ul zice ca trebuie sa fii in regula cu actele, aparatele si alte minuni.. deci nu-i A, ii B... dar tot acolo ajungi  :nebun:

Marian

Pt. dtoni: lasa o adresa de mail si-ti trimit 2 pdf-uri care te vor lamuri pe deplin

kod


ARICIUDANC

Si eu sunt interesat de aceasta chestiune si daca nu e nici un mister, Marian sau oricine altcineva, va rugam sa postati actul normativ ce spune ca nu mai e nevoie de verificare metrologica la aparatura topografica!
Multumesc anticipat!

Ionica34

ai atasat aici


457/580px 44.5KB

Ionica34

si adresa initiala


423/580px 34.9KB

Mit

Da, se pare ca am cam scapat de drumuri pe la Bucale; Totusi, la aprox. 2 ani, pt. cei care tin la aparatura si-si doresc sa beneficieze de caracteristicile maxime ale acesteia, se recomanda un "control" la o firma specializata.
Multi colegi din zona Timisoarei, cu ocazia unui drum pt. cumparaturi curente la vecinii HU. isi rezolva si problemele metrologice la Szeget sau Budapesta  :hi:

Sorin100


Mihaitza

Eu va recomand service-ul de la Top Geocart, autorizat de Leica Geosystems AG, pentru verificari si calibrari, unde veti primi un certificat valabil un an.

Mihaitza

Pentru mai multe informatii sunati la:0755057046

dtoni


                  
Mihaitza a scris:

Eu va recomand service-ul de la Top Geocart, autorizat de Leica Geosystems AG, pentru verificari si calibrari, unde veti primi un certificat valabil un an.

verificati si calibrati aparate topcon?



               

Mihaitza


                  Nu


               

ttp


                  este obligatorie verificarea metrologica statii totale?


               

bad wolf


                  
ttp a scris:

este obligatorie verificarea metrologica statii totale?


Nu !


_______________________________________
Sper sa gasesc cararea corecta !


               
Sper sa gasesc cararea corecta !

yaxkuk


                  
dtoni a scris:


Marian a scris:

Daca nu stiati, verificarea metrologica la aparatura topografica NU mai este obligatorie!!!!!!!!!!!!!!

salut am si eu nevoie de un articol unde scrie acest lucru, merci





http://www.legestart.ro/Lista-2010-oficiala-mijloacelor-masurare-supuse-controlului-metrologic-legal-L-O-2010-" target="_blank">http://www.legestart.ro/Lista-2010-ofic ... -L-O-2010-(MzQ5MDQ5).htm