Licitatii pt planuri parcelare

Creat de Alin B., Sep 25, 2009, 11:06 PM

« precedentul - următorul »

moholea


                  Avand in vedere ca nimeni nu mi-a raspuns, inteleg ca am spus o prostie care nu merita raspuns, si n-ar trebui sa-mi fac griji despre viitorul meseriei si a volumului de munca...
Nu-s linistit, dar ii dau inainte cu voiosie http://www.3xforum.ro/img/smilies/roll.png">



               

Marian


                  Nu firmele care au castigat licitatia fac intabulari, Toporas! Intabularea si-o face proprietarul pe baza actelor de proprietate pe care le are si a Numarului Cadastral deja atribuit. A se studia mai bine Caietul de sarcini!!!!!


               

TotalSurvey


                  Nu mi-a cerut nimeni parerea dar o spun. BATAIE DE JOC !!! Ei vor sa rezolve problemele planurilor parcelare pe care le stim toti cum (nu) sunt facute cu 10 euro / Ha? Muncim de crapam cu masuratorile, impartiri... daca e vreunu avizat aiurea tre sa ii ceri acordul sa il modifici samd.... In plus... Nu esti platit decat la suprafata totala a numerelor cadastrale acordate !!!!! Daca ai sansa ca din 100 Ha 30 Ha sa fie deja avizate si inscrise in CF te-ai lins pe bot. Masori 100 si iei banii pe 70. Tare nu?

Era sa uit. Tre facut CP2 pentru fiecare parcela..
Si ne miram de ce o ducem bine noi topografii?? Pentru ca suntem bataia de joc a lor. 10 euro / ha....

 http://www.3xforum.ro/img/smilies/rotfl.png">

Modificat de TotalSurvey (13-10-2009 14:52:02)



               

Ionica34


                  Eu lucrez acum la un plan parcelar, de vreo 2500 ha, luat in primavara la o comuna.
Masuratorile si propunerile le-am facut intr-o luna-doua, cam asa ceva. Si dupa aia a inceput balciul :
1. Oficiul nu vrea sa avizeze planul parcelar daca primaria nu schimba titlurile.
2. Primaria nu schimba titlurile in baza noului plan parcelar, daca oficiul nu-si da viza.
Si uite asa ma trimit de la unul la altul, ca de la Ana la Caiafa.
Si sa nu uit, eu ptr astea 2500 ha, am luat vreo 400 mil lei vechi, si mai am de luat ceva banuti (de care probabil ma voi lipsii, avand in vedere problemele existente)
Cei care au luat planuri parcelare la licitatia asta noua, le doresc succes.