Main Menu

iar D

Creat de phibrizzo, Feb 16, 2009, 12:27 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

phibrizzo:
Cauta pe Net "decode.exe" si ai sa-l poti vedea clar, text. Cu mentiunea ca uita sa-ti puta ultima paranteza dupa ridicarea protectiei, iar tot fisierul (text, acum) va fi scris pe un singur rand. Si ai grija, fisierele EXE cam au virusi.
Daca e vreo aplicatie VLX, nu ai ce-i face.
Nu-mi dau seama unde ai scris tu "/" in loc de "\" pentru cale... pana unde te-ai bagat ? Poate prea adânc, si ti l-ai busit tu singur.
Ce versiune de TopoGraph ai tu ? Versiunea pentru AutoCAD14 o am si eu, text sursa, dar al dracului daca merge pe alta versiune... s-ar putea ca si asta (merge numa' pe o singura versiune, batuta in cuie) sa fie una dintre "bubele"TopoGraph... ca in rest, e bun. 
Iti mai zic una si gata: decat sa descifrezi un Lisp facut de altul, mai bine il faci tu de la inceput. E mai simplu.  Spor !

phibrizzo

topograf e versiundea pt autocad r14...si nu am scris eu..dak te uiti mai sus am pus ce eroare imi da..si acolo in loc de c:\topograf...el cauta calea c:/topograf..si de aici cred k nu imi gaseste aplicatia pt a o incarca...si nici de mana nu stiu cum sa o incarc:S

John Doe

Da-i APPLOAD, si incarca aplicatia "TopoApp" . Pe urma, se lanseaza cu comanda TOPO.  Nu stiu in ce forma o ai tu, s-ar pute sa fie cu extensia LSP, sau LSP compilat, sau VLX. Daca ai codul sursa, ar trebui sa te descurci.
Poate stii, poate nu: cand dai o cale intr-un fisier Lisp, se scrie (de exemplu) "C:\\TopoGrap" . Vezi deci, ca se pun doua back-slashuri; daca pui numai unul, cine stie ce intelege interpretorul LISP.
Extensia LSP e tot aia, chiar daca e protejat sau nu. Scrie-i si extensia, cine stie ce versiune de Lisp ai, si poate nu pricepe fara.

Daca nu te descurci... da-mi un mesaj privat si zi-mi ce adresa de E-mail ai.
Spor !

Modificat de John Doe (24-02-2009 16:00:37)

John Doe

Mai ce de lispuri discutaram aici... daca ne prinde autorul Topografului.... ne sparge !

Corvinus

Pentru incarcare meniu TopoGraph la versiunile AuotoCAD 2004 in sus, dupa ce se incarca lispuri si se stabileste cale la fisiere, se foloseste "MENULOAD" si se incarca .mns,.mnu sau .cui la versiunile mai recente.

sacoracad

Din cate il stiu, nu cred ca se supara (banuiesc) are versiuni actuale si mai bune. :hi: