ZwCAD 2007 Professional

Creat de dora3mira, Noi 11, 2007, 04:36 AM

« precedentul - următorul »

dora3mira

Sunt convinsa ca si voi sunteti in cautare de softuri care sa nu ajunga la preturi astronomice dar care sa va dea satisfactia lucrului in ultrafolositul AUTOCAD. Pentru ca pana acum am avut ocazia sa folosesc AutoCAD-ul light (ieftinutz si nu prea , dar completat cu o extensie care il aduce cam ca in parametrii lui 2006) si sincera sa fiu e cam peste mana o vreme pana te obisnuiesti cu el...am tot cautat si ...altceva!
Printr-o fosta colega si buna prietena am aflat de acest "ZEWE" -  ca mde, topografii si-n vorbire prescurteaza din lipsa de timp, mai ceva ca pe mess!
Pare interesant ,ca sa nu spun ca ,daca umbreau o idee cadrul ... ,semana perfect cu.., lasa ca vedeti voi cu ce!
Am descarcat versiunea trial si daca tot a plouat azi si am taiat de pe lista terenul ce trebuia sa-l fac...m-am jucat un pic prin el.
Acuma nu prea stiu ce sa spun! Ma tem sa nu fi preluat prin simpatie de prin AutoCAD niste alea, alea, ca n-am mers chiar pana intr-acolo cu joaca incat sa dezinstalez AutoCAD-ul mai intai!
Ideea este ca are tot ce vrei! Taie planse de faci incadrari in zona lejer, face import de fisiere tif. ,ba preia cu usurinta si tabele de prin word si le poti modifica ( chestie de abilitate la un clic pe marginea imaginii si automat se deschide pagina de word)- recunosc ca n-am incercat cu free-ul de la Open Office- . In rest mi se pare ca  e sprinten si maleabil , si asa de bine ce seamana cu...
Poate gasiti voi si niste hibe si le postati pe-aici ca sa stim si noi daca merita sa faci in asa ceva investitia sau nu !
Pana una alta eu nu m-am prins ce hibe are ! Aaa, da! Ma deranjeaza ca nu e o idee mai colorat cadrul dar mai stii! Poate daca intru prin setari mai cu nadejde ...
Ca sa nu fac reclama cui il vinde , dati si voi pe un motor de cautare ZwCAD 2007 Professional si dati jos trialul .
Astept feedback-ul vostru ! :hi:

dtoni

O hiba majora este ca nu prea lucreaza bine cu lispul de exeplu cau topoltul nu vrea sub nici no forma

kod

intradevar, ce-i clonat nu poate fi extraordinar, gandeste f. incet, da erori cand ti lumea mai draga, partial compatibil cu TopoGraph - asta i se trage de la Lisp cu siguranta, plus multe alte mici incoveniente pe care le constati cu stupoare pe parcurs
...singurul plus pretul: 1800 ron varianta pro si vreo 1400 ron parca var. lite oricum fata de cateva mii de euro varsati in contul celor de la autodesk...zic eu fara rost..pare a fi o alternativa !