Litra international

Creat de Petrovici, Ian 06, 2017, 08:53 PM

« precedentul - următorul »

Petrovici

Anuntul suna cam asa:

Inginer pentru santier
Litra International, este o firma care lucreaza acoperisuri retractabile motorizate, cauta persoane de sex masculin să se mute din România în SUA, ca inginer pentru santier pentru a fi responsabil pentru unul dintre birourile noastre din SUA. Cerintele: sa fie someri, fara obligatii familiale, pasaport, permis de conducere, varsta sub 36 de ani, cunoasterea excelenta de limba engleza, si predispozitie la munca manuala, tehnica si vanzari. Oferim: salariu, comision și parteneriat. Pasaportul maghiar constituie un avantaj. Va rugam sa trimiteti CV-ul la info [at] litrasrl. com si sa ne contactati pentru interviu la 0373 78 17 71, numai dupa ora 16.

A mai lucrat cineva cu litra? Imi poate oferi cineva niste informatii din "interior"? Multumesc mult.

doru2

Nu am auzit de Litra, dar am avut ocazia in ultimii ani sa lucrez cu o echipa de topografi veniti cu contract in SUA pentru un proiect specific. Ma gandesc ca e situatie asemanatoare. Din cate-mi amintesc baietii  sunt din Franta, Ungaria, Spania  si Polonia.
In alta ordine de idei, dupa noile alegeri, cu Tr"a"mp la putere, nu stiu cate vize asemnatoare se vor mai elibera...