Impresii negative e terra 3

Creat de Maorientezpemovila, Aug 12, 2016, 09:14 PM

« precedentul - următorul »

Maorientezpemovila

:) eterra 3 distrugator de nervi

Modificat de Maorientezpemovila (19-10-2016 09:50:31)

Maorientezpemovila

Ma gandesc ca daca ar mai fi ceva oameni in meseria noastra , care sa nu aibe mentalitate ,,de cap plecat sabia nu-l taie  , ar trebuie sa existe macar o scrisoare de protest cu privire la ETERRA 3 adresata guvernului .
Eterra 3 este implementata pe genunchi din punctul meu de vedere .
Actiunea de implementare de catre ANCPI este mai mult decat defectuoasa , in stilul heirupist caracteristic de stapan feudal ce proclama duminica un bir nou in satul de iobagi ... :rotfl:

De ce nu exista posibilitatea sa importi un CP versiuni anterioare cu preluare de date ? era un capat de tara?
De ce arata asa de jalnic?
De ce merge asa de
greu?
De ce nu l-au lansat unitar ?
De ce nu au  distribuit parolele odata in toata tara?
De ce este asa de incalcit si arata a program facut de IT -st incepator cu diploma luata la seral ?

Modificat de Maorientezpemovila (19-10-2016 09:44:47)

Mit

Stii, sunt atat de scarbit incat nu-mi mai bat degetele sa-ti raspund...

John Doe


Maorientezpemovila

#19
Citat din: mcozmoiuIn contul de instruire eterra3 nu merge chiar tot , dar pe contul de productie va pot spune ca se lucreaza la imbunatatirea lui, oricum mie in prahova imi merge bine eterra3 si pot spune ca am inregistrat toate tipurile de documentatii, datele juridice inca nu se pot consulta

Sa inteleg ca ai informatii din interior? (hmm .. crezi ca merita sa lauzi o involutie? )

Si chiar iti place eterra 3? Iti usureaza munca ? Inregistrezi mai repede documentatiile decat precedenta versiune ? Nu crezi ca ar fi trebuit sa ne ajute sa fie mai simpla versiunea de eterra 3 ca sa ne mai scuteasca din timp? Iar daca e neterminat  ...putem astepta     sa fie gata ..chiar 5 ani pana când ar fi ce trebuie...de ce pe pielea noastra sa experimenteze toate esecurile

?

John Doe

Daca userul (eventual) are informatii din interior, bravo lui ca ni le spune si noua, dar nu pune intrebari de parca el ar fi si vinovat de modul jalnic in care se prezinta E-Terra3.

Mit

Daca in e-terra 2 puteam sa deblochez on-line lucrarea pt. a o completa cu cele cerute prin referatul inspectorului/registratorului, acum, in e-terra 3 nu mai pot. Trebuie sa merg maine la OCPI, sa stau la coada sa-mi deblocheze lucarea un referent, sa revin la birou si sa reincarc electronic modificarile cerute prin referat.
 :x

mcozmoiu

As vrea sa se inteleaga ca nu sunt un fan eterra 3 dar daca stam sa ne "ploconim" in fata inspectorilor si a referentiolr pentru a ne face "anumite servicii" la care noi oricum trebuie sa avem acces(gen comunicarea unui refaerat de completare-deblocarea unei lucrari) atunci nu cred ca ar trebui sa ne mai vaitam. Autorizatul prin lege trebuie sa aiba acees la anumite informatii ale ANCPI(consultati legea). Programul eterra 3 are si un suport(mantis) care ofera rezolvari problemelor ridicate de autorizati ca sa nu mai vb de alte mijloace. Oricum va pot spune ca eterra3 va suferi anumite modificari tocmai pentru a usura munca autorizatilor si a notarilor.

Mit

@mcozmoiu,
Nu stiu la ce ora ai tastat comentariul tau, dar ori esti prea obosit si trebuie sa te culci, ori te-ai trezit prea devreme si esti inca obosit, si ar mai fi varianta ca tii cu ursul.
Sa-ti explic:
Vii la restaurant sa papi ceva; chelnerul iti aduce o zeama (sau spalatura), n-are gust, n-are aroma, n-are niciun Dumnezeu; ii mai trebuie cartofiori, carnita, bulion, patrunjel...
Na, cam asta e E-terra 3.
Nu era mai bine sa faca ciorba buna si abia apoi sa ne-o dea ?
Ce tot indrugi cu mantisul ala ? Am primit si eu linkul pe mail, dar user, parola cred ca i-au dat numai lu' Ciolos.
PS. Eu vad e-terra 3 ca un pas inapoi. Eventual, TREBUIA imbunatatita e-terra 2 !!!
 :x

topograful linistit

Luni pana pe la 11 n-am putut accesa serverul. Am mai intrebat un coleg si tot asa si la el.

Marian


                  Nici azi, marti ora 9 nu merge!


               

Mit


                  Azi, marti, am fost la OCPI:
Nici la ei n-a mers tanti e-terra (am scris-o cu litera mica intentionat) nici ieri, si nici azi (pe la "unspce ceasuri" cand am fost eu la ei.
Din interfata on-line nu stii unde se gaseste fizic lucrarea, dar culmea, nici ei; acum... transforma-te-n detectiv. Cauta, intra prin birouri, ala e, alalalt nu e, du-te si semneaza si ridica referatul, dar ce sa semnezi, ca n-a ajuns la referentul cu publicul, du-te si-ntreba cand il trimite la casuta ta, nu-l mai gasesti nici p-ala care era mai-nainte, revino, asteapta, da cu basca de pamant (mozaic), se da stingerea si pleci acas' satisfacut c-a mai trecut o zi fara rezultate.
Daca cineva zice ca e-terra 3 merge bine (vezi @mcozmoiu), il iau dupa mine o zi si repeta zilnic procedura pana-i dau eu "la loc comanda"  http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">



               

danutza


                  Si eu am patit situatia asta. Este inacceptabil sa alergi pe la ghisee si sa stai la cozi cu o foaie in mana cand vorbim de EEEEEE (electronic ) -terra, mai ales cand ai de incarcat ceva electronic (nu sa duci ceva palpabil, pe hartie)
RUSINE guvernantilor ca au nascocit asa ceva.

 http://www.3xforum.ro/img/smilies/dinti.png">


_______________________________________
Te masor din priviri


               

John Doe


                  Observ, din nou, oameni nemultumiti care acuza in stanga si-n dreapta de parca asta ar rezolva ceva.
De acord, E-Terra3 pare sa fie o mizerie de soft insa topicul de aici imi pare axat mai mult pe refulari online si atat. Cine are initiativa, sa scrie o scrisoare deschisa catre ANCPI cu titlul "Va bateti joc de noi?" , ca aici injuram degeaba.



               

Maorientezpemovila


                  
Mit a scris:

Azi, marti, am fost la OCPI:
..................................................................
Daca cineva zice ca e-terra 3 merge bine (vezi @mcozmoiu), il iau dupa mine o zi si repeta zilnic procedura pana-i dau eu "la loc comanda"  http://www.3xforum.ro/img/smilies/hi.png">



          Adaug cu respect ca  aici la subiect  se posteaza doar impresii negative .Pentru   ancpeisti si prietenii lor se  pot face noi subiecte cum ar fi  :

,,Impresii pozitive Eterra 3  ''
 ,, Etera 3 -al 3 lea Reich al cadastrului romanesc ''
,,Eterra 3  sau cum ANCPI talmaceste INSPIRE pentru iobagii cadastristi ''


Nu de alta dar cred ca este bine sa respectam opiniile indiferent daca ne convin sau nu http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png"> ...dar sa fie pe subiect  http://www.3xforum.ro/img/smilies/smile.png">

Modificat de Maorientezpemovila (25-10-2016 20:51:42)