Modificari legi etc Informatie

Creat de Adrian20, Feb 19, 2016, 08:41 PM

« precedentul - următorul »

Adrian20

Buna ziua.

Probabil intrebarea mea poate fi stupida dar totusi as avea nevoie de un mic raspuns daca se poate.
Sunt student in anul 3, si am inceput sa studiez ordinul 700. Intrebarea mea este unde pot vedea modificarile de legi? Am inteles ca de curand s-a introdus o ordonanta(dupa 2016) prin care nu mai este necesar intocmirea planului de incadrare in zona (5000) si fisa imobilului, insa pe ANCPI am gasit doar legi din 2015.

Unde pot regasi aceste legi care se schimba de pe o zi pe alta cateodata?

Multumesc.  :hi:

bstcad

Ordinul Directorului ANCPI Nr. 1340/2015. A intrat in viguare de la 01/01/2016.

John Doe

#2
Intrebarea ta este perfect normala, legislatia se schimba atat de des incat ne-am obisnuit cu asta si nu mai realizam cat de stupida este.
   Nu stiu daca tine cineva evidenta tuturor schimbarilor si a legaturilor dintre ele, aparent fiecare director de la ANCPI a venit cu propria viziune altoita pe obiceiurile vechi si de aici o varietate mare de abordare a chestiunilor, si chiar daca asa ceva ar fi posibil tehnic, nu cred ca ar avea sens avand in vedere ritmul in care se schimba legile.
   Daca vrei sa studiezi toate modificarile, o sa ai viata grea dar poti pleca de la ultimele in vigoare si mergi inapoi spre cele specificate ca le abroga, pana ajungi la cele de origine, adica pe la Legea nr. 7/1996.

Am doua documente mai la zi, poate te ajuta la ceva:

https://drive.google.com/folderview?id=0B0loNLNWEFzbcHdfbHhsSTBIT2M&usp=sharing

Se refera la ultima modificare legislativa dar contin mai multe legaturi cu alte acte si comparatii.

Sunt stocate la mine in Google Drive, cine are nevoie sa le descarce fiindca n-am sa le tin o vesnicie acolo.

<span class="punedited">Modificat de John Doe (21-02-2016 21:16:18)</span>

Adrian20

Multumesc mult de raspunsuri si de fisierele atasate John.  :hi:

Modificat de Adrian20 (23-02-2016 21:03:20)