Colaborare Sibiu

Creat de larrymaican, Noi 10, 2015, 10:54 PM

« precedentul - următorul »

larrymaican

Caut colaboratar in Sibiu. Ms pe privat

John Doe

S-ar putea sa astepti mult si bine mesaje pe privat, daca chiar vrei sa faci ceva e bine sa-ti dai putin interesul.
Poti corecta si "colaboratar" - indiferent de scuze este totusi o greseala.
Nu am inteles daca cauti sau oferi colaborare; ar fi bine sa enumeri macar un minim de conditii care sa faca sa merite sa fii cautat pe privat, daca e cazul. Asa cum e acum postarea, e ca si cum as spune "VREAU SA. ASTEPT MESAJE !!!" - suna bine, nu?

severcoman

#2
Citat din: John DoePoti corecta si "colaboratar" - indiferent de scuze este totusi o greseala.
Nu am inteles daca cauti ...- suna bine, nu?

(pardon musiu !...)

larrymaican

Cauj ajutor colabolator pe Sibiu. e bine asa dnu John Doe

severcoman

#4
Citat din: larrymaicanCauj ajutor colabolator pe Sibiu. e bine asa dnu John Doe

ai corectat sau ai intrebat ?...

eu cred ca nu e bine, as zice ca-'s 4 cazuri *(n-ai inteles, John s-a grabit!):
caz 1. "caut"(doar caut, > activ/a); foarte bine ca cauti, dar s-ar putea sa gasesti, si atunci ce faci ?!...
caz 2. "caut sa ofer", adica cauti in sensu' ca incarci, deci ai cam oferi (cin' se ia cu tine bine ii dai haina...), da nu prea ai cui!
caz 3. "caut sau ofer", adica cum ar veni sau cauti sau oferi, cele doua posibilitati se exclud (ori cauti, ori oferi!);
caz 4. "ofer" (doar ofer! > pasiv/a), deci te lasi cautat; si gasit fiind, abia atunci oferi!

concluzia ar fi : caut =activ/a, ofer=pasiv/a !...
dadeai niste conditii: a.fire energica/atletica sau b. fire sensibila/90-60-90, si ne prindeam!...

Mit

... s-a dus naibii forumul asta...  :rusine:

John Doe

#6
Citat din: larrymaicanCauj ajutor colabolator pe Sibiu. e bine asa dnu John Doe
Din pacate, nu e bine nici asa dar deja trebe sa studiezi manualul de gramatica daca eventual vrei sa vezi de ce...

@severcoman: din nou, explicatii gratuite la subiecte aiurea. Bravo.

@Mit: ai dreptate... :)

Modificat de John Doe (15-11-2015 12:49:20)

severcoman

#7
Citat din: John Doe...sa studiezi manualul de gramatica daca eventual vrei sa vezi de ce...

@severcoman: din nou, explicatii gratuite la subiecte aiurea. Bravo.

@Mit: ai dreptate... :)

nu John, gramatica e pentru toti ! iar daca unii mai si gresesc -toti gresim!-, asta e, nu se va transforma in vanatoare; eventual o "Gazeta de Perete" sau insectar...
(observa că cacofonia nu suna bine!)

Modificat de severcoman (15-11-2015 15:52:27)