incendiu club colectiv

Creat de c_gabriela, Oct 31, 2015, 02:03 PM

« precedentul - următorul »

c_gabriela

Nefericitul incendiu de aseara din clubul bucurestean ne obliga sa ne gandim la cauze in mod mai responsabil: adica un sistem de stingere automat al incendiilor si un dispozitiv de deschidere automata a mai multor usi. Un plan topo digital ptr echipele de interventie ISU, SMURD, etc

Mit

Planul ala "topo digital" or sa-l faca tot aia din mafia lor de facut avize pe banda rulanta. Crezi ca pe planul digital de care spui aparea comportamentul buretelui fonoabsorbant la incendiu ? Eu zic ca nu...
Acum, autoritatile o dau cotita cum ca nu aveau toate avizele; altii zic ca au fost controlati cu cateva zile-n urma...
Poate sa fie si planul 4D ca tot belele vor fi pt. ca autoritatile iau spaga si dau avizele in consecinta. Daca esti corect si indeplinesti toate standardele n-ai sa obtii nimic, niciun aviz, chiar cu plan digital 5D  :uimit:
PS Te-asteptam cu postari la rubricile de specialitate.

John Doe

Nu e cazul sa stricam orzul pe gaste cu planuri topo peste puterea de intelegere a autoritatilor, respectarea legislatiei in vigoare era suficienta.
Oare despre formatele coordonatelor geografice le-a tinut dl. Arafat un curs intre timp? cred ca nu, sau cel putin cu asta nu s-a laudat la tembelizor.

c_gabriela

printre noi se afla mame care si-au pierdut copii, rude si prieteni pierduti in incendiul din clubul Colectiv. Condoleante celor aflati in aceasta teribila situatie. Dar nu trebuie sa lasam lucrurile asa, trebuie sa cerem demisiile celor vinovati: de la primarul sectorului 4, la responsabilii din primarie care au semnat si dat autorizatii de functionare, la IGSU care trebuiau sa acorde autorizatie ptr spectacole pirotehnice. Nu se mai poate asa sa continuam cu spagi si locatiile sa nu fie echipate si amenajate conform legislatiei. Va dati seama ce dezastru ar fi in alte situatii precum cutremure?

John Doe

Asa este Gabriela, insa imi pare rau sa te anunt, aici este un forum de alt profil. Daca o tinem tot asa, maine vom discuta despre drepturile delfinilor si salvarea balenelor - chestiuni cu care sunt deasemenea de acord, dar hai sa lasam emotiile la o parte si sa gandim rational.