evaluare diploma

Creat de catalin85, Mai 20, 2015, 06:38 PM

« precedentul - următorul »

catalin85

salutare am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta,
sunt pe cale de a ma angaja dar angajatorul imi cere un documnt prin care sa reiasa ca peste o perioada de timp ma pot autoriza in domeniul cadastrului
intrebare este daca OCPI-ul imi poate evalua diploma si imi poate elibera raspunsul de care am nevoie???
va multumesc

c_pascu


catalin85

merci ,am citit asta eu am intrebat altceva........

severcoman

#3
Citat din: catalin85...angajatorul imi cere un documnt prin care sa reiasa ca peste o perioada de timp ma pot autoriza in domeniul cadastrului
intrebare este daca OCPI-ul imi poate evalua diploma si imi poate elibera raspunsul de care am nevoie???...

adica angajatorului nu-i sunt suficiente cele doua documente - diploma si O.107/2010, din care rezulta cu certitudine ca peste X luni te vei putea autoriza, si ar mai vrea inca unul >>> o eventuala promisiune din partea OCPI privind autorizarea viitorului sau angajat ..., sa fie omu' sigur! - poate e mai greu de cap/nu poate analiza singur sau poate o fi vreun investitor speriat de legile romanesti...

catalin85

exact cum spui tu severcoman,important e sa stiu daca pot obtine asta din partea ocpi-ului............