Listare ACAD 2000 cu text neumplu

Creat de ety1910, Ian 07, 2015, 02:11 PM

« precedentul - următorul »

ety1910

La listare , textul pentru explicatii, etc  introdus in fisier , apare pe hartie doar  ca si un contur, nu literele pline , am schimbat fontul si problema nu s-a rezolvat

se observa  mai ales la text scris cu litere foarte mari,


Pot seta acest lucru ?
Multumesc

kkndkk

Comanda "fillmode" cu variabilele 0 sau 1
0 Objects are not filled
1 Objects are filled

ety1910

Multumesc, am incercat comanda dar nu a foist eficienta, aim instalat un ACAD 2004 si s-a rezolvat
Aparea gol inscrisul din text doar in preview si implicit la listare

Multumesc
am  mai invatat ceva
 :)

John Doe

Incearca sa scrii cu layerul curent inchis sau inghetat, mi se pare ca patesti ceva asemanator.

ety1910

Da, ai dreptate s-a rezolvat in parte , literele sunt pline, dar la plot preview nu apare nimic   colorat, toate sunt alb negru, la listare pe imprimanta este bine
Am incercat sa schimb stye acad.ctb etc , dar niciun rezultat pozitiv

John Doe

Variabila FILLMODE nu are nici o legatura cu textele.
Modul respectiv de afisare al textelor poate fi din cauza:
- versiune de AutoCAD pacatoasa, 2004 e printre ele, 2007 e cel mai stabil dupa parerea mea;
- ceva incompatibilitate de fonturi intre AutoCAD si Windows, adica: vezi cu ce fonturi lucrezi, ale sistemului de operare sau ale AutoCAD-ului? se pupa astea intre ele? ce OS ai? daca e Vista, ai o problema... si tot asa, verifica astea prima data si ar trebui sa rezolvi.

ety1910

Ai dreptate, Fillmode nu rezolva nimic....am XP professional sp3, si cel mai probabil e de la ACAD 2004  ...problema fonturilor s-a rezolvat prin instalare de acad 2004 , literele sunt pline la listare , doar in plot preview apare totul black and withe ,  dar am inteles de la alti colegi, ca si in 2012 face la fel , nu se vad color obiectele in preview

John Doe

Incearca alt AutoCAD, cu 2004 o sa mai ai probleme.
La mine si al toti colegii mei n-am vazut niciodata problema asta la 2012 dar ma rog, depinde si de user...