Procedura solicitare date Rompos

Creat de florinD, Apr 15, 2014, 11:15 PM

« precedentul - următorul »

florinD

Buna ziua.
In vederea determinarii unor puncte GPS prin post-procesare voi avea nevoie de date de la Rompos.
Imi poate spune cineva care este procedura: cum soliciti datele, cum se plateste, cum le primesti. Mi-ar fi de folos orice indicatie, cat mai in detaliu.
Va multumesc.

adrianc

Completezi http://www.ancpi.ro/images/Formular_date_GPS.pdf" target="_blank">formularul, mergi cu el la cel mai apropiat oficiu de cadastru sau la FNG (daca esti din Bucuresti), lasi adresa de email si le zici ca vrei sa primesti pe email, platesti 15 lei pe ora de inregistrari de la o statie si in vreo 3-4 zile primesti un email cu atasament in care te roaga sa confirmi ca l-ai primit.
La muncă! nu la întins mâna.

florinD

Multumesc. Se poate fara deplasari la oficii? Adica sa comand pe mail, sa platesc online, sa primesc la fel?

adrianc

#3
Citat din: florinDMultumesc. Se poate fara deplasari la oficii? Adica sa comand pe mail, sa platesc online, sa primesc la fel?
:rotfl:
Ce haios esti!
Poti comanda online la fng la ancpi.ro (scanezi formularu si il trimiti), poti primi pe mail, dar cu partea aia de la mijloc ma indoiesc. Da totusi un telefon la ei.
La muncă! nu la întins mâna.

marginean

Poate ca vei reusi sa platesti fara sa te deplasezi la ei, dar nu cred ca online.
Dar o alta deplasare va trebui sa faci, la trezorerie ....
Eu zic, ca e mai bine sa nu te complici si fa deplasarea  :D
Daca tu nu poti ajunge, trimite pe altcineva ...