Intabulare municipiul Ploiesti

Creat de mario2009, Oct 12, 2012, 01:18 AM

« precedentul - următorul »

mario2009

#15
Citat din: mario2009Da domnule. Si in plus platesc pentru asta.
Este singura cale de atac in civil, conform legii 133/2012, impotriva unei intabulari incorecte, abuzive, cu succes.
Numai ca putini dintre dumneavoastra au taria de a face ceva ce nu convine OCPI.
Doar traim in Romania, nu?
mai trebuie sa precizez ca pana acum niciunul.

mario2009

#16
Citat din: mario2009
Citat din: mario2009Da domnule. Si in plus platesc pentru asta.
Este singura cale de atac in civil, conform legii 133/2012, impotriva unei intabulari incorecte, abuzive, cu succes.
Numai ca putini dintre dumneavoastra au taria de a face ceva ce nu convine OCPI.
Doar traim in Romania, nu?
mai trebuie sa precizez ca pana acum niciunul.

si inca o precizare: incheierea de respingere a inscrierii trebuie sa fie datorita suprapunerilor unor suprafete cu vecinii.

AlexGIS

#17
Citat din: mario2009Da domnule. Si in plus platesc pentru asta.
Este singura cale de atac in civil, conform legii 133/2012, impotriva unei intabulari incorecte, abuzive, cu succes.
Numai ca putini dintre dumneavoastra au taria de a face ceva ce nu convine OCPI.
Doar traim in Romania, nu?

Vă trebuie la dosar, practic, nu?

mario2009

Multumesc. Am gasit pe cineva cu  care sper ca imi voi rezolva problema.
De aceea declar subiectu inchis.
Multumesc.

mario2009

#19
Citat din: mario2009Multumesc. Am gasit pe cineva cu  care sper ca imi voi rezolva problema.
De aceea declar subiectu inchis.
Multumesc.


l-am omis pe "l"

mario2009

#20
Citat din: mario2009Caut topograf intocmire cadastra, in maxim o saptamana, imobil situat in Ploiesti. Banii nu conteaza, platesc triplu, plus taxe urgenta. Cer seriozitate. Contact : [email protected]  .
Mesajul este de actualitate. Este vorba de o reactualizare date.

Mit

#21
Citat din: mario2009Multumesc. Am gasit pe cineva cu  care sper ca imi voi rezolva problema.
De aceea declar subiectu inchis.
Multumesc.

 :uimit:

mario2009

#22
Citat din: Mit
Citat din: mario2009Multumesc. Am gasit pe cineva cu  care sper ca imi voi rezolva problema.
De aceea declar subiectu inchis.
Multumesc.

 :uimit:
Este de actualitate.
Persoana despre care vorbeam are o alta urgenta.

Atopor

De ce pui solicitarea asta pe forum? Ti-e greu sa dai telefoane persoanelor de pe lista ocpi Prahova?

mario2009

#24
Citat din: mario2009
Citat din: mario2009Da domnule. Si in plus platesc pentru asta.
Este singura cale de atac in civil, conform legii 133/2012, impotriva unei intabulari incorecte, abuzive, cu succes.
Numai ca putini dintre dumneavoastra au taria de a face ceva ce nu convine OCPI.
Doar traim in Romania, nu?
mai trebuie sa precizez ca pana acum niciunul.
Da domnilor : NICIUNUL

mario2009


                  
Atopor a scris:

De ce pui solicitarea asta pe forum? Ti-e greu sa dai telefoane persoanelor de pe lista ocpi Prahova?

pentru ca cei din Prahova se feresc de probleme cu OCPI-ul.
si pentru ca cred ca altcineva care nu are tahgente cu OCPI Prahova ar putea
face lucrarea.
Este vorba de o reactualizare date tehnice si juridice a unui imobil care are
documentatie cadastrala din 2000, neinscris in cartea funciara.
In 2003 OCPI Prahova aproba alte documentatii cadastrale care imi incalca dreptul d
proprietate, fara sa tina cont de d.c. a mea. Acum cu legea 133/2012 pot actiona
in instanta si dovedi printr-o expertiza judiciara ca am fost furat. Este calea cea mai usoara pe care pot merge pentru restabilirea proprietatii mele, iar cei din Prahova nu vor sa se implice, deoarece in afara de Primarie sant vinovate si persoane din OCPI Prahova de " neglijenta" (sa ii spunem), cu care au aprobat documentatiile vecinilor.

Pentru detalii accesati   http://www.ocpiprahova.blogspot.com" target="_blank">www.ocpiprahova.blogspot.com


580/411px  54.5KB

Modificat de mario2009 (04-11-2012 16:15:09)



               

mario2009


                  Acum incearca sa isi acopere faradelegile modificand configuratia drumului,
insa sant mai multe dovezi care arata cum a fost drumul di 2002 pana in ziua de azi. Una este aerofotogramele publicate pe Google Earth, o atasez

Pentru detalii accesati http://www.ocpiprahova.blogspot.com" target="_blank">www.ocpiprahova.blogspot.com


524/581px  64.7KB

Modificat de mario2009 (04-11-2012 16:16:08)



               

mario2009


                  Cu aceasta cerere am declansat scandalul........

Detalii pe http://www.ocpiprahova.blogspot.com" target="_blank">www.ocpiprahova.blogspot.com


422/580px  62.8KB

Modificat de mario2009 (04-11-2012 16:16:52)



               

mario2009


                  si aici aveti continuarea cererii....

Binenteles ca am cerut ulterior, printr-o alta cerere, sa nu fie anulata documentatia cadastrala.
Este complicat nu-i asa?

stati, stati,.... nu pot raspunde la toata lumea.
nu va inghesuiti sa rezolvati problema.


422/580px  48.5KB



               

mario2009


                  Ce parere aveti de "facatura" lui Tofan
Plan de parcelare "reactualizat" cu statia total.
Un om fara bun simt( nu pot spune mai mult deoarece nu vreau sa
inaclc regurile acestui forum).
Oricum voi face un blog in care imi voi exprima deschis.

Acum aveti mai mult de 90% din datele problemei.
Cine poate face lucrearea?


422/580px  20.7KB