Am nevoie repede de ajutor

Creat de cadian, Iul 23, 2012, 04:52 PM

« precedentul - următorul »

John Doe

@cadian: Nu exista o metoda "oficiala" pentru situatia in care esti tu. Daca citeai trei puncte in loc de doua, era retro si era OK. Asa, merge procedeul cu cercurile iar daca te intreaba cineva cum ai obtinut coordonatele spui ca prin intersectii de distante. Fara sa poti verifica daca ai gresit ceva sau nu.
Metoda Hansen sa stii ca nu e chiar asa de pacatoasa, am aplicat-o de cateva ori si a mers foarte bine, cu verificari pe retrointersectie sau punct vechi.

cadian

Pai asa am calculat punctul 1 pana la urma, prin intersectia liniara, dar pana la urma trebuie sa determinam punctul 1 cu GPS-ul si cam asta este rezolvarea.

bad wolf

#17
Citat din: dtonihai sa zicem ca este o metoda arhaica:)

Nu poate fi nici babeasca si nici arhaica pentru ca nu stiu cate babe cunosc autocad , iar autocadul nu este arhaic.
Eu zic ca este o metoda grafica, care a mai fost folosita.Acum vem si ajutorul acadului.
Sper sa gasesc cararea corecta !

dtoni

:rotfl: corect ai dreptate.

Mit

@bad wolf, ti-ai divulgat si o latura ascunsa. Credeam ca esti numai morocanos. :rotfl:

bad wolf

#20
Citat din: Mit@bad wolf, ti-ai divulgat si o latura ascunsa. Credeam ca esti numai morocanos. :rotfl:

Si care ar fi ..??
Sper sa gasesc cararea corecta !