Anunturi ROMPOS

Creat de advex, Iun 21, 2012, 12:56 AM

« precedentul - următorul »

advex

Informatii ROMPOS:

Stimati utilizatori ai serviciilor ROMPOS de timp real,
 
Dorim  să  vă  informăm  că în cursul zilei de 21.06.2012, serviciile ROMPOS de timp real (DGNSS ṣi RTK) este posibil sa nu fie disponibile, datorită unor probleme tehnice.

Vă mulṭumim pentru înṭelegere!

Ne cerem scuze pentru inconvenientul creat.
 
Nota:
Va recomandam ca inaintea oricarei iesiri pe teren sa verificati starea functionarii sistemului accesand link-ul: http://gnss.rompos.ro/spiderweb," target="_blank">http://gnss.rompos.ro/spiderweb, sectiunea Real Time Data Availability.
De asemenea, o alta modalitate de a verifica starea de functionare a serviciilor de timp real este prin conectarea receptorului dumneavoastra la ROMPOS, inaintea iesirii in teren.

=========================
Statia GNSS permanenta Ramnicu Valcea (VALC) nu va functiona

Stimati utilizatori ai serviciilor Rompos DGNSS ṣi RTK

Va aducem la cunostinta ca statia GNSS permanenta instalata la Ramnicu Valcea (VALC) va fi mutata. Acest fapt are ca efect indisponibilitatea produselor, atat RTK de tip "single base" cat si RINEX (pentru post-procesare), in perioada 12.06.2012 - 29.06.2012.

Vă mulṭumim pentru înṭelegere!


Modificat de advex (20-06-2012 21:59:28)

Mit

Nici azi dupa amiaza n-a functionat.
Maine aveam planificate trei trasari...

moholea

pe linkul indicat apare un ecran mare si negru. Ar trebui sa se vada ceva acolo sau asa e cand nu merge?

Mit

Azi, joi,  dupa ora 11-12 a inceput sa functioneze. Am verificat pe niste reperi vechi si a fost OK.

moholea

acelasi ecran negru pe site-ul rompos si nu-mi merge de 2 zile....sa fie de la mine?

danutza

Azi (vineri 21.09)  n-a mers; la voi?

alexb

nu a mers nici la mine...

cadian

la mine nu merge nici azi.La voi ?

cadian

Eu doar asta vad la ei pe site.


581/436px 24.4KB

cadian

Puteti folosi romposul ?  Din 21 nu imi merge.

alexb

nici mie nu imi merge, este pus pe site-ul lor anunt ca au ceva probleme...

"Stimati utilizatori ai serviciilor Rompos de timp real,

Va aducem la cunostinta faptul ca, datorita unor lucrari de mentenanta, exista posibilitatea aparitiei unor intreruperi sau disfunctionalitati in furnizarea produselor ROMPOS GEO (fisiere RINEX pentru post-procesare) aferente perioadei 24.09.2012 - 31.09.2012.


Vă mulṭumim pentru înṭelegere!"

adrianc

31.09? Serios?
Persoana care a scris anuntul o fi luat bacalaureatul?
La muncă! nu la întins mâna.

Mit

Celor interesati de fisiere RINEX pentru PP, va pot ajuta cu datele de la statia mea de referinta. Statia se gaseste in Timisoara.

cadian

Va rog frumos sa imi spuneti daca merge Rompos-ul la voi. Pe pagina lor scrie ca in data de 3 o sa mearga dar azi suntem in 4 si mie nu imi merge.

bogdy