autocad instalat pe un SSD

Creat de raicu tl, Feb 04, 2011, 05:01 PM

« precedentul - următorul »

raicu tl

SALUTARI LA TOTI CEI DE PE FORUM

am o nelamurire personala: as dorii sa cumpar un ssd pt. sistemul de operare, si as fi curios sa stiu cum se comporta/misca, un autocad(2000-2010) care incarca/proceseaza, la zom un ortofotoplan care este pe ssd.


poate sunt printre voi, persoane, care detin sisteme cu ssd, si pot sa ma lamureasca si pe mine, d.p.d.v. al performantelor, si daca se merita investitia, referitor la partea cu cadastru

multumesc

adrianc

Daca tot vrei sa-ti iei un SSD, instaleaza-ti tot sistemul pe el.
Dar, mai intai, gandeste-te ce calculator ai, merita sa pui asa ceva pe el? De exemplu: la un calculator cu procesor quad core, vreo 4 giga de ram si un sistem de operare win 7 pe 64 de biti stie sa foloseasca SSD-ul, daca ai vreo rasnita nu merita investitia.
Cat despre incarcat ortofoto, conteaza sa ai ram si un autocad mai nou care stie sa incarce fisiere mari optimizat si nu atat de mult viteza de citire de pe hard. Autocad 2010 imi incarca ortofoto in ram si de acolo nu mai foloseste deloc hardul.
La muncă! nu la întins mâna.

cipimuresan

Spuneti-mi si mie va rog in Autocad 2010 sau 2011 cu ce program introduc SID-uri
Momentan folosesc la birou Autocad 2000 iar Overlay-ul il am instalat pentru a putea introduce SID-urile,dar acasa am win 7 iar overlay-ul nu imi merge (probabil din cauza versiunii vechi) si vreau sa imi instalez o versiune mai noua de Autocad (2010-2011) dar problema e introducerea SID-urilor
Multumesc!

ambitious

cum incarc un fisier ECW in autocad?

ali_rosca

pe SSD merg toate forte bine dar la autocad tre sa ai o placa video fff buna ca sa-ti merga bine


old man


cipimuresan

am reusit cu Object Enabler,ms de ajutor oricum :)