Main Menu

TopoLT

Creat de Admin, Iul 22, 2005, 04:52 AM

« precedentul - următorul »

seppar


                  Salutare. A mai avut cineva eroarea "bad argument type: stringp nil" in topo lt?


               

bianca.cad


                  incearca Topocal care e si gratuit.

_______________________________________
http://www.facebook.com/dMine.poezii/" target="_blank">www.facebook.com/dMine.poezii/


               

rock4ever


                  imi da kestia asta la comanda "optimizeaza texte puncte", cred ca ar trebui reinstalat autocadul.


               

John Doe


                  Eroarea apare cand programul vrea sa foloseasca o variabila de tip sir care e nula, si nu poate. Nu cred ca e de la AutoCAD, ia legatura si autorii softului.


               

seppar


                  Eroarea imi apare cand incerc sa creez modelul 3D pt curbele de nivel.


               

seppar


                  Multumesc Bianca pt sfat. Topocal e ok.


               

bstcad


                  Command: ap
APPLOAD TopoLT.lsp successfully loaded.
TopoLT.lsp successfully loaded.
Command:
ARXLOAD failed
no function definition: QQSP
Command:
Command:
ARXLOAD failed
no function definition: QQSP

Buna ziua,
Am un laptop pentru care nu gasesc drivere decat pe 64, iar de curand am instalat win 8.1 pe 64 - insa nu reusesc sa rulez topLT - decat pe un amarat de autocad 2005. Daca incerc sa instalez o versiune mai curenta - de la 2012-2013-2014 - imi da eroarea de mai sus.
Nici cu 2005 - nu reusesc sa lucrez decat daca deschid programul si urmatoarele fisiere le deschid cu file / open. Ba mai mult - nu resusec sa rulez in 2005 - nici rasterul - care se blocaheaza cand dau sa insereze imaginea.

Va rog sa ma ajutati cu o solutie - alta decat cea de a-mi schimba calculatorul..

Va multumesc.


_______________________________________
Tel : 0765 040 153


               

leu_cosmin


                  Buna seara !Am si eu o intrebare: in programul topolt se pot coalcula si coordonatele pentru free Station ? sau ´doar cand punctul de statie e cunoscut cu coordonate . Va multumesc