Main Menu

topograph

Creat de mihailavram, Feb 26, 2007, 11:49 PM

« precedentul - următorul »

TOPOCOM

Aplicatia a fost scrisa in Lisp, ActiveX si foloseste un modul arx (Visual C++). Asadar e disponibila numai pentru AutoCAD. Pentru interfata, tot DCL.

bstcad

Relatii pe e-amil.....
Care e-mail cel care nu e disponibil ???

Pune frate pretul aici.... ca banuiesc ca nu e un secret......
Concurenta (TopLT) - are preturile la vedere ...

advex

#17
Citat din: bstcadRelatii pe e-amil.....
Care e-mail cel care nu e disponibil ???

Pune frate pretul aici.... ca banuiesc ca nu e un secret......
Concurenta (TopLT) - are preturile la vedere ...

Poate ar trebui sa adaugam si disponibilitatea unei versiuni demo....

Mit

Am vorbit cu omu' la telefon, trebuie trimis un e-mail la nicu_manda @ yahoo.com (fara spatii) si raspunde cu toate detaliile. Daca am noutati, va tin la curent. :hi:

radualex37

Am facut si eu o astfel de aplicatie. Genereaza prima pagina, anexele 1, 2, 3, 5, declaratia conf.  L677 si planul de incadrare in zona dar o sa va anunt cand va genera toata documentatia (va functiona pe majoritatea programelor CAD). Intreb pe aceasta cale: Ce alte documente ati mai dori sa genereze automat programul? Cine ma va angaja din judetul Mures, va avea aplicatia gratis   :uimit:

Atopor

Cel mai usor mod de a scrie anexele la o lucrare este folosind un fisier excell cu toate datele persoanelor si imobilelor si un template word. Poate face in acelasi timp mai multe lucrari, in functie de cate randuri au fost completate in fisierul xls, un rand-o lucrare. Din pacate nu stiu sa fac CP-ul automat! Da' timp mai este!

TOPOCOM

Aplicatia TopoGraph a ajuns la versiunea 5.0 si pentru prima data este disponibila atat pentru AutoCAD cat si pentru Bricscad. Detalii privind achizitia aplicatiei pe http://www.topo.com.ro" target="_blank">www.topo.com.ro

John Doe

Felicitari. Si eu am o aplicatie LISP+DCL care genereaza toate anexele si fisierul CPXML, in layouturi. Concurenta duce la evolutie, probabil o sa revin cu detalii in alt topic.

TOPOCOM

Iti multumesc John. Apreciez si eu ceea ce faci si stiu ca esti un profesionist. Folosesc mediul AutoCAD pentru dezvoltarea de aplicatii inca de la versiunea 10 pentru DOS (stiu ca stii asta...). Tara noastra e un tarâm aparte, unde relativ putine firme din domeniul nostru de activitate si-au permis achizitia de licente full AutoCAD. Aparitia Bricscad - cel putin pentru mine - a fost o surpriza placuta. Recomand tuturor – in masura in care mai au nervi (a se citi disponibilitate) – sa incerce Bricscad V12. Lucrul cu imaginile raster (inclusiv .sid) si rularea aplicatiilor add-on tip .lsp, .arx, .dvb este un pas enorm, iar "nebunii" din tara noastra care au facut o pasiune din limbajele LISP, C++ sau Visual Basic pentru dezvoltarea de aplicatii verticale, cred ca vor aprecia acest software la adevarata lui valoare. Toate bune tuturor!

John Doe

Salutari Nicule, nu stiam ca ai ID-ul asta.
Profesionist? nu cred... dar in mod sigur e vorba de pasiune.
M-ai facut curios cu Bricscad, chiar o sa ma uit sa vad ce poate face.
Cele bune si tie.

TOPOCOM

#25
Stimati colegi,

Vă supun atenţiei lansarea noului program BricsCAD V14. Achiziţionând în cursul lunii ianuarie o licenţă BricsCAD V14 PRO veţi beneficia (în acelaşi preţ de 540 euro + TVA) şi de modulul CADastru dezvoltat de echipa noastră.
Modulul CADastru este destinat persoanelor fizice şi juridice autorizate de OCPI/ANCPI, oferind un set de instrumente pentru realizarea anexelor grafice şi textuale din componenţa documentaţiilor cadastrale, conform legislaţiei în vigoare (Ordinul 634 al ANCPI). Modulul CADastru este disponibil atât în perioada de evaluare (de 31 de zile) a programului BricsCAD V14, cât şi după achiziţia licenţei. Accesând pagina noastră de web http://www.topo.com.ro/  puteţi descărca şi testa atât noul BricsCAD V14, cât şi modulul CADastru.

Cu stima,
Nicu Manda


581/269px  27.1KB</span>


TOPOCOM

#26
Noua versiune TopoGraph6.0 include, printre altele, actualizările impuse de Ordinul 700/2014 privind avizarea, recepţia şi înscrierea în evidenţele de cadastru şi carte funciară. Pentru orice detalii tehnice, şi/sau de achizitie a aplicatiei, ma puteti contacta pe e-mail sau la tel. 0722564125. De asemenea, puteţi accesa pagina de web sau de facebook a aplicaţiei TopoGraph.


581/390px  45.9KB


TOPOCOM

#27
Incepand cu luna ianuarie 2015, la fiecare licenta BricsCAD V15 PRO achizitionata, se va livra gratuit noul modul CADastru vesiunea 2.0. Modulul CADastru a fost adaptat cerintelor Ordinului 700/2014, privind modul de intocmire al anexelor grafice si textuale din componenta documentatiilor cadastrale.
Modulul CADastru este disponibil atât în perioada de evaluare (de 31 de zile) a programului BricsCAD V15, cât şi după achiziţia licenţei.
Accesând pagina noastră de web http://www.topo.com.ro/ puteţi descărca şi testa atât noul BricsCAD V15, cât şi modulul CADastru 2.0.


199/225px  10.8KB