Main Menu

topograph

Creat de mihailavram, Feb 26, 2007, 11:49 PM

« precedentul - următorul »

mihailavram

multa lume cauta "crackuri" pentru topo LT , de ce?
este relativ ieftin pentru ceea ce face.
nu cred ca este vreun topograf de cariera care nu poate sa-si permita varianta full.
sa ma contrazica cineva...

lilica

Tot ce este gratis...

cristi_gav

am cerut acum doua luni (sau trei) factura proforma pentru o licenta... cum ati vazut-o voi asa am vazut-o si eu :)
seriosi????

mihaic99

are cineva softul asta?

John Doe

Este pe Net, varianta "demo". Care merge vreo luna cred, si unele functii nu functionesc, deci nu-ti poti da seama exact ce va face daca-l cumperi.
Nu fac reclama; încercati "Topograph" , e destul de bun. Am mai auzit de un soft care se numeste "SIROT", e foarte bun la parcelari, dar autorul nu-si prea face reclama, deci e posibil sa nu fie foarte cunoscut.

sagy

unde gasesc Topograph?

bstcad

#6
Citatunde gasesc Topograph?


[email protected]

e adresa autorului programului TOPOGRAPH

costa doar 200 euro cu tot cu tva

Modificat de bstcad (07-02-2009 20:34:50)

bstcad

#7
Citat din: bstcad
Citat din: sagyunde gasesc Topograph?


[email protected]

 e adresa autorului programului TOPOGRAPH

danu

Am nevoie de o informatie, va rog. Folosesc topograph pentru profile transversale la drumuri. Am masuratoare in ax, st, dr. Am o singura problema, in tabelul generat imi arata pantele rotunjite (1,2 % ca 1 % , 2,6% ca 3 % ... etc) Cum fac sa imi arate panta cu o zecimala ?
Multumesc in avans.

Anton Pann

adresa autorului :nicu_manda @ yahoo.com fara spatiile respective

Modificat de Anton Pann (27-09-2011 18:23:27)

TOPOCOM

#10
Programul TopoGraph pentru AutoCAD a ajuns la versiunea 4 si contine in sectiunea Cadastru o functie noua destinata generarii in Excel a anexelor grafice necesare documentatiilor cadastrale. Anexele textuale generate sunt: anexa 1 noua, anexa 1 veche, anexa 2, anexa 5, anexa 13, Borderoul, anexa 3 si declaratia de localizare incerta pentru terenurile extravilane. Aplicarea functiei conduce la aparitia a 3 fisiere: un fisier cu extensia .ddc reprezentand documentatia cadastrala curenta cu toate datele introduse (reutilizabila in orice moment pentru editare sau creare de proiect nou), fisierul Excel cu acelasi nume (a carui sheet-uri sunt tocmai anexele textuale generate) si fisierul .cpxml ce contine toate datele introduse (OCPI/BCPI, tip documentatie, date persoana autorizata, proprietari cu ID-uri si adrese, documente de proprietate cu date de identificare. La conceperea acestei noi functii s-a urmarit ca fiecare informatie sa poata fi introdusa o singura data, iar ulterior sa se distribuie in locatia (anexa) corespunzatoare.
Alte detalii pe e-mail: <a href="/misc.php?email=701">E-mail</a>


446/581px 41.5KB

relutap

ce pret are aplicatia?

TOPOCOM

#12
Alte detalii tehnice inclusiv pretul de achizitie al aplicatiei pe e-mail sau la tel. 0722564125


489/580px 63.2KB

John Doe

Am lucrat mai demult, cred ca cu prima versiune. A evoluat mult. Tot in LISP e scrisa ?

merlin

Arata interesant.Ruleaza si pe intellicad?