Caut nivela

Creat de set4, Oct 09, 2006, 05:20 PM

« precedentul - următorul »

set4


fipirc

vand nivela LEICA NA730 (CEA MAI PRECISA DIN SERIA NA700) = 1800RON / pret magazin = 2200RON fara TVA

maxterry

Recomand o nivela "sokkia" C330" ieftina si destul de precisa.

gabi b

ce parere aveti despre sprinter?

pgadei

din cate stiu eu sprinteru' inlocuieste nivela clasica cu cea electronica si mira centimetrica cu cea cu  cod de bare; precizia e aceeasi dar acuratetea citirilor e cea cu adevarat imbunatatita: avantajul e ca nu poti gresi/citi gresit sau aproxima gresit iar la sfarsit ai drumuirea calculata - deci ai scapat de adunat "spatele", "fatza", nebunii, calcule, reduceri etc samd. DAR nu faci nimic, numai cat vizezi mira, apesi butonul de masurare, astepti sa se termine masuratoarea si apoi te muti si o iei de la capat...nu mai ai nelinistea aia ...ma inchid/nu ma inchid..cam asta e

pgadei

plus ca nu stiu daca programul de descarcare date si ceea ce-i mai important programul de compensare a drumuirii de nivelment e inclus in pretz; degeaba stii ca te-ai inchis in 2mm la 15 statii daca nu poti compensa pe calculator...adica o iei tot la mana?
iar ala cred ca e alti bani alta distaractie...nu stiu daca Sipregul compenseaza data tip SPRINTER...sau care program o face...chiping taci!

pgadei

Era sa uit: am o Leica NA2000 spre vanzare...e din aia ciudoasa de 0,9mm pe km de dublu nivelment daca e folosita cu mira de invar. caracteristici si pret la cerere.

wallb

Buna,
Am nivela nou -nouta 32X, trepied Alu nou, Mira telescopica 5m noua......
Nu iti ramine decit sa ma contactezi!!!
E-Mail: E-mail
Cu stima,
W. Bader

baciu

caut o nivela pt santier. ce-mi recomandati?

oleleu

vreau sa cumpar o nivela sokkia c30..
poate sa-mi spuna cineva desprea ea... e buna....e nebuna... :nebun:
multumiri

donciu dan

am la vanzare o nivela Leica la 300 euro si doua Topcon, 250 euro - noi noute

romano

vand nivela cap rotativ, Hilti PR 20  laser, cu receptor si trepied sh.pret negociabil 2000 ron

alex_man

vand nivela SPECTRA PHYSICS Laserplane LL500 sh, pret negociabil

g0101

doresc sa cumpar o nivela rotativa

ktakristian

Vand nivela SOKKIA C330! :hi: